Anthony Martial magjik në fitoren e Manchester United, shënon het-trik dhe mban gjallë shpresat për një vend në Ligën e Kampionëve

Anthony Martial (Foto: Michael Steele/Getty Images)

Manchester United ka marr një fitore më të lehtës se sa që është pritur në përballje me Sheffield United me rezultat 3-0.

‘Djajtë e Kuq’ kishin nevojë për fitore dhe këtë e arritën falë paraqitjes fenomenale të francezit Anthony Martial.

Ndeshja nisi me gol për United që shënuan që në minutën e shtatë të takimit. Një kombinim i bukur mes Marcus Rashford dhe Martial, u kthye në gol.

Anthony Martial (Foto: Michael Regan/Getty Images)

United shënoi edhe një herë në minutën e 22-të me Harry Maguire, por goli u anulua pasi kishte shkaktuar goditje dënimi.

Kur pritej që të mbyllej pjesa e parë, ishte sërish Martial që fal asistimit të Aaron Wan-Bissaka gjeti rrjetën (2-0).

Pamje nga ndeshja (Foto: Michael Regan/Getty Images)

Pjesa e dytë ishte e njëjtë me United që kërkonte të gjente golin e sigurisë.

E ky gol erdhi në minutën e 80-të kur Rashford gjen në zonë Anthony Martial, i cili me mjeshtëri shënoi përballë portierit Moore, duke e kompletuar het-trikun.

Martial (Foto: Michael Regan/Getty Images)

United me këtë fitore mban pozitën e pestë me 49 pikë, dy më pak se Chelsea që është i katërti, por ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Vlen të theksohet se vendi i pestë në Ligën Premier mund të sigurojë një biletë për Ligën e Kampionëve, nëse vendimi për dënimin e Manchester Cityt mbetet në fuqi edhe nga CAS. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit