Anglia dhe Gjermania kanë zhvilluar njërën nga ndeshjet më të mira të këtij edicioni në Ligën e Kombeve.

Gjithsesi rezultati pas 90 minutave ishte baras 3-3, edhe pse ishte një ndeshje e jashtëzakonshme nga dy ekipet përfaqësuese.

Ishte një ndeshje me shumë kthesa në rezultat, ku gjermanët fillimisht shënuan me Gundogan 0-1 e Havertz 0-2.

Ndërkohë anglezët u kundërpërgjigjën me Luke Shaw për 1-2 e Mason Mount për 2-2.

10 minutat e fundit ishin edhe më dramatike me Harryne Kane që kaloi ‘Tre Luanët’ në epërsi 3-2, derisa Kai Havertz shënoi përsëri për të barazuar shifrat në 3-3.

Jude Bellginham ishte lojtari më i vlerësuar te anglezët, derisa mesfushori i Chelseat, Kai Havertz më i miri te mysafirët. /Telegrafi/

Reklama