Carlo Ancelotti mund të ribashkohet me reprezentuesin e Meksikës, Hirving Lozano në Everton, pasi anësori sulmues nuk pe gjen veten te Napoli.

Ishte Ancelotti, ai i cili shtyu të transferojë Lozanon në Stadio San Paolo nga PSV Eindhoven verën e kaluar për 38 milionë euro.

Sidoqoftë, pas 22 paraqitjeve konkurruese, tre gola dhe dy asistime, Lozano ka mbetur jashtë zgjedhjeve të trajnerit të ri Gennaro Gattuso.

Të gjitha lajmet rreth Hirving Lozanos Të gjitha lajmet rreth Hirving Lozanos

Edhe pse në teori ai duhet të jetë ideal për të luajture në formacionin 4-3-3, Gattuso nuk duket i impresionuar nga kontributi i Lozanos.

24-vjeçari meksikan nuk ka filluar asnjë ndeshje që nga 7 dhjetori dhe një largim i tij mund të ndodh gjatë këtij afati kalimtar.

Evertoni i Ancelottit do të bëjë përpjekje deri në fund për ta transferuar meksikanin. /Telegrafi/