LAJMI I FUNDIT:

Amerikani merr një telefonatë nga djali i tij dhe e mëson se ka fituar 500 mijë dollarë në lotari

Amerikani merr një telefonatë nga djali i tij dhe e mëson se ka fituar 500 mijë dollarë në lotari

Një burrë nga Michigan tha se një telefonatë nga djali i tij e informoi atë për faktin se kishte fituar një çmim prej 500 mijë dollarësh.

Benjamin Pauline, 49 vjeç, nga Allen Park, u tha zyrtarëve të lotarisë së Michiganit se ai dhe djali i tij u ndalën në stacionin Stop&Go në Southgate për të marrë biletat e tyre, përcjell Telegrafi.

“Djali im dhe unë ndaluam për të blerë disa bileta Powerball në dyqanin ku luajmë gjithmonë lotari”, tha Pauline.


“Një ditë pas, unë dhe gruaja ime ishim rrugës për në festë kur mora një telefonatë nga djali im. Kur mbërritëm në festë, djali im skanoi biletat e mia në aplikacionin e tij të lotarisë. Ndërsa i skanonim ato, po filloja të humbja shpresën se isha fituesi i madh dhe më në fund skanuam të fundit dhe dolën 500 mijë dollarë në ekran”, kujton lojtari.

Pauline tha se fitimet e tij do të shkojnë drejt blerjes së një shtëpie dhe kujdesit për familjen. /Telegrafi/