LAJMI I FUNDIT:

Amerika dhe Azia destinacionet për të ardhmen e Yaya Toure

Amerika dhe Azia destinacionet për të ardhmen e Yaya Toure
Yaya Toure (Foto: Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

Ish-mesfushori i Manchester Cityt, Yaya Toure, nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli, ndërsa SHBA-të dhe Azia janë destinacionet ku mund ta vijojë karrierën.

Reklama

Pas një aventure të dështuar me Olympiacosin në Greqi, mesfushori nga Bregu i Fildishtë është lojtar i lirë dhe po pret për një tjetër ofertë për të vijuar karrierën.

“Nuk është akoma momenti për t’u tërhequr”, ka deklaruar mesfushori 35 vjeçar, ndërsa transmeton KP.

Të gjitha lajmet nga Yaya Toure
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Yaya Toure

“Besoj se mund të luaj akoma për dy-tri sezone të tjera, ndoshta në SHBA apo Azi. Po marr kohë për të menduar zgjidhjen më të mirë për të ardhmen time”, ka shtuar ai.

Toure ka luajtur për Monacon dhe Barcelonën, para se të transferohej te Manchester City në vitin 2010.

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori