Allegri: Juventusi luajti lojë inteligjente

Juventus ka realizuar fitore e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve.

Italianët kanë triumfuar si vendas kundër skuadrës greke të Olympiacosit me rezultat 2-0.

Trajneri i kampionit italian, Massimilliano Allegri ka pohuar se të besuarit e tij luajtën një lojë inteligjente, e cila i solli fitore.

“Në këtë mbrëmje, Juventusi luajti një lojë inteligjente. Kemi krijuar disa raste para portës së tyre, Olympiacosi sapo kishte ndryshuar trajnerin dhe luajti shumë mirë në mbrojtje”.

“Ata mbyllën hapësirat dhe na pamundësuan lëvizjen e topit. Por, ne arritëm t’i thyenin dhe shënuam gol”, tha Allegri.

Notat e lojtarëve: Juventus 2-0 Olympiacos
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve: Juventus 2-0 Olympiacos

Ndryshe, Juventus ka tre pikë dhe zë pozitën e tretë të grupin D, po aq sa ka edhe Sporting Lisbona, e cila pësoi humbje me rezultat 1-0 kundër Barcelonës. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute