LAJMI I FUNDIT:

Alicia Keys pranon se ajo dhe Jay-Z hezitojnë të bashkëpunojnë sërish pas suksesit të madh të hitit “Empire State of Mind”

Alicia Keys pranon se ajo dhe Jay-Z hezitojnë të bashkëpunojnë sërish pas suksesit të madh të hitit “Empire State of Mind”

Alicia Keys pranoi se ajo dhe Jay-Z kanë frikë se kurrë nuk do të jenë në gjendje të kryesojnë suksesin e hitit të tyre të vitit 2009 “Empire State of Mind”

Reklama

“Pyes veten nëse kjo na pengon në njëfarë mënyre”, pyeti këngëtarja 41-vjeçare, e cila është nga Manhattan.

“Është pothuajse sikur nuk ka asnjë në krye të saj”, tha tutje artistja.

Kjo vjen trembëdhjetë vjet pasi me këtë këngë reperi 53 vjeç i lindur në Brooklyn arriti suksesin e tij të parë numër një.

Dueti i vendasve të New Yorkut u bë tre herë platin dhe ndihmoi në fuqizimin e ndjenjës së krenarisë te banorët e tjerë të qytetit.

Madje u bë kolona zanore e fitores së “Yankees’ World Series”, e cila shënoi rikthimin e ekipit në titull pas gjashtë vjetësh.

Keys vazhdoi të lëshonte një version solo të melodisë në vitin 2010, një baladë e drejtuar nga piano që theksonte vokalin e saj.

Për potencialin për një bashkëpunim të dytë, Alicia i tha E!News ajo dhe reperi i kthyer në biznesmen  ‘flasin shumë për këtë’.

“Ka kaq shumë këngë që dalin dhe janë si, “Oh, Jay do të ishte i çmendur për këtë”, ose “Oh, Alicia do të ishte e çmendur për këtë.” Dhe pastaj ne themi”, “Por a do të jetë ndonjëherë si Empire State of Mind?”,  shprehet ajo.

Por pavarësisht hezitimit të tyre, nëna e dy fëmijëve tha se nuk është kundër përpjekjes.

“Ka kaq shumë muzikë për të bërë të dy dhe ka kaq shumë që ne të dy duhet të themi – definitivisht nuk do ta kufizonte atë. Do të doja të bëja një bashkëpunim tjetër me vëllanë tim”, tha ylli i muzikës.

Ndërkohë, pianistja e trajnuar në mënyrë klasike publikoi albumin e saj të parë të Krishtlindjeve “Santa Baby” muajin e kaluar.

Duke folur për projektin ajo vuri në dukje, “Ajo ngjall një ndjenjë të tillë brenda, dhe këto këngë janë shumë klasike”.

“Nga fillimi në fund, të çon në një udhëtim. Ti ndihesh festiv. Ju ndjeni ngrohtësinë e stinës. Kjo është ajo për të cilën jam më krenare”, tha këngëtarja 41 vjeçe. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Fitoi çmimet për ‘aktoren’ dhe ‘aktorin’ më të mirë - si arriti ta thyejë kategorinë gjinore të festivaleve “Virgjëresha Shqiptare”, Rinë Krasniqi?

Fitoi çmimet për ‘aktoren’ dhe ‘aktorin’ më të mirë - si arriti ta thyejë kategorinë gjinore të festivaleve “Virgjëresha Shqiptare”, Rinë Krasniqi?

Butrint Avdyli
Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Magazina
Kalo në kategori