LAJMI I FUNDIT:

Albani dhe Ardiani nderohen me çmime në Hamburg (Foto)

Albani dhe Ardiani nderohen me çmime në Hamburg (Foto)

Alban Skenderaj është nderuar me çmim në ceremoninë e BAMA Awards në Hamburg të Gjermanisë.

Kantautori i njohur është vlerësuar asi artisti më i mirë shqiptar, ndërsa njoftimin e ka bërë vet ai.


"Unë dhe ti" nga Alban Skënderaj shpallet 'Kënga e vitit' sipas Akademisë KULT (Foto)
Lexo po ashtu "Unë dhe ti" nga Alban Skënderaj shpallet 'Kënga e vitit' sipas Akademisë KULT (Foto)

“Faleminderit BAMA Aëards dhe DAF Entertainment në Hamburg për këtë çmim dhe këtë eksperiencë ndryshe, e cila më mundësoi të takohem me njerëz e artistë nga e gjithë bota”, ka shkruar Albani në një postim në Instagram.

Postimin e ka shoqëruar me një fotografi të çmimit të fituar.

https://www.instagram.com/p/BbonNDMnxza

Me çmim në këtë eveniment është nderuar edhe Ardian Bujupi.

Këngëtari, i cili është i njohur për cilësitë e tij edhe në Gjermani, është vlerësuar si artisti i ri më i mirë në Ballkan.

Vlen të theksohet se viti 2017 ka qenë shumë i suksesshëm për artistët shqiptarë, të cilët po vlerësohen gjithnjë e më shumë për veprat e tyre. /Telegrafi/

https://www.instagram.com/p/Bbm-MsGDVDy

Në trend Magazina

Më shumë
Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Magazina
Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga policia duke dëgjuar një nga këngët e tij

Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga policia duke dëgjuar një nga këngët e tij

Magazina
Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Magazina
U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

Magazina
DJ PM, Dagz, Ledri, Lumi B dhe Labi sjellin ripërpunimin e këngës së famshme “Kujt i paske ngja”

DJ PM, Dagz, Ledri, Lumi B dhe Labi sjellin ripërpunimin e këngës së famshme “Kujt i paske ngja”

Magazina
Egla tregon gjendjen shëndetësore pas rrëzimit nga shkallët në studion e Top Channel

Egla tregon gjendjen shëndetësore pas rrëzimit nga shkallët në studion e Top Channel

Magazina
Kalo në kategori