LAJMI I FUNDIT:

Alarmoi drejtori i Antikorrupsionit, deputeti Basha kërkon të hetohet rasti i politikanit që fshehu 5 milionë euro në bankën e Zvicrës

Alarmoi drejtori i Antikorrupsionit, deputeti Basha kërkon të hetohet rasti i politikanit që fshehu 5 milionë euro në bankën e Zvicrës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka kërkuar të çohet përpara një rast për të cilin ishte deklaruar ditë më parë Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Yll Buleshkaj.

Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Yll Buleshkaj kishte thënë se ka politikanë me pasuri miliardëshe por që nuk e kanë deklaruar në Kosovë sipas ligjit.

“Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit ka deklaru tash një javë se ka politikanë që kanë miliarda euro pasuri, por që Agjencia nuk ka arritë me i verifiku sepse po i mbajnë jashtë vendit. Këto informata i ka përcjell në Prokurori, por që nuk ka asnjë lëvizje!”, shkroi Basha.


“Një rikujtim miqësor për prokurorinë e pavarur dhe mediet e lira! Hetoni edhe 9 ton grurë në vlerë prej 2,700 euro, por mundësisht edhe këta miliarda!”, tha mes tjerash deputeti i LVV-së.

Ndryshe, drejtori i Agjencisë për Parandalimin e Korrupsionit, Yll Buleshkaj, ka thënë se në vitin 2023 janë njoftuar për një politikan, të cilit nuk ia përmendi emrin, se i ka 5 milionë euro në një bankë në Zvicër, por që nuk i ka deklaruar në Kosovë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Lajme
Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij  – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Elfije Boletini
Digjen dy vetura në lagjen

Digjen dy vetura në lagjen "Marigona Rezidence"

Kronika e Zezë
Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Lajme
Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Lajme
Kalo në kategori