LAJMI I FUNDIT:

Alarm i rrejshëm për bombë në objektin e “Postës së Maqedonisë”

Alarm i rrejshëm për bombë në objektin e “Postës së Maqedonisë”

Alarmi për mjet shpërthyes të vendosur në objektin e “Postës së Maqedonisë së Veriut” që është marrë sot në adresën e emailit të këtij institucioni, është i rremë.

Reklama

Nga MPB thonë se janë bërë të gjitha kontrollet e nevojshme në lidhje me raportimin e sotëm.

“Është konstatuar se është alarm fals. Menjëherë pas marrjes së denoncimit, punonjësit e policisë kanë marrë masa për evakuim të sigurt dhe më pas janë kryer kontrolle të hollësishme nga ekipet për kontrolle antiterroriste dhe është konstatuar se bëhet fjalë për kallëzim të rremë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Republikën e Kosovës nuk do t'ia dorëzoj milicisë fashiste

Kurti: Republikën e Kosovës nuk do t'ia dorëzoj milicisë fashiste

Lajme
Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Siguri
Politologu austriak, Bieber: Përmes nëntokës kriminale dhe strukturave të sigurisë Vuçiq kontrollon plotësisht veriun e Kosovës

Politologu austriak, Bieber: Përmes nëntokës kriminale dhe strukturave të sigurisë Vuçiq kontrollon plotësisht veriun e Kosovës

Lajme
Stoltenberg: Dhuna në Kosovë i vë në rrezik aspiratat euroatlantike

Stoltenberg: Dhuna në Kosovë i vë në rrezik aspiratat euroatlantike

Lajme
Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Komunat
Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Politikë
Kalo në kategori