LAJMI I FUNDIT:

Akuzohet për pjesëmarrje në grup kriminal, Erzen Breçani kërkon liri, pretendon se ka probleme me zemrën

Akuzohet për pjesëmarrje në grup kriminal, Erzen Breçani kërkon liri, pretendon se ka probleme me zemrën

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka pranuar kërkesën e avokatëve të Erzen Breçanit për të kryer ekspertizë mjekësore.

Ky vendim vjen pasi avokatët e tij pretendojnë se klienti i tyre ka probleme me zemrën dhe qëndrimi në qelinë e paraburgimit i rrezikon jetën.


Seanca e radhës u shty për ditën e premte, ku do paraqiten dy mjekët që do kryejnë akt ekspertimin.

SKY dhe të penduarit po zbulojnë lidhjet e disa strukturave të policisë shqiptare me krimin
Lexo po ashtu SKY dhe të penduarit po zbulojnë lidhjet e disa strukturave të policisë shqiptare me krimin

Avokatët e Breçanit kërkojnë ndryshim të masës së sigurisë për shkak të gjendjes shëndetësore. Ndërkohë vetë Breçani prej disa ditësh ndodhet i shtruar në spitalin e burgut.

Kujtojmë se Breçani u arrestua pas zbërthimit të bisedave në aplikacionin “Sky”, ku rezultonte se ai diskutonte me eksponentë të krimit të organizuar, për disa ngjarje kriminale. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria e vlerëson të vonuar heqjen e masave ndëshkuese ndaj Kosovës

Qeveria e vlerëson të vonuar heqjen e masave ndëshkuese ndaj Kosovës

Lajme
Kurti “godet” sistemin e drejtësisë: Aktakuzat e ngritura për gjykim në mungesë për krimet e luftës, numërohen në gishta

Kurti “godet” sistemin e drejtësisë: Aktakuzat e ngritura për gjykim në mungesë për krimet e luftës, numërohen në gishta

Drejtësi

"Avokati Mëngjesi në gjendje të rëndë", mjeku: Ka dëmtim të trurit, vendimtare 72 orët pasuese

Lajme
Ahmeti: Cilido qoftë variant do të ishte i pranueshëm, veç Albin Kurti të mos jetë kryeministër

Ahmeti: Cilido qoftë variant do të ishte i pranueshëm, veç Albin Kurti të mos jetë kryeministër

Politikë
Efekti

Efekti "TikTok", mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre

Arsim
Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Lajme
Kalo në kategori