LAJMI I FUNDIT:

Akuzohet për abuzime seksuale – Kevin Spacey do të paraqitet këtë javë në gjykatë në Mbretërinë të Bashkuar

Akuzohet për abuzime seksuale – Kevin Spacey do të paraqitet këtë javë në gjykatë në Mbretërinë të Bashkuar

Aktori Kevin Spacey është akuzuar për katër akuza për sulm seksual ndaj tre burrave, ka konfirmuar Policia Metropolitane.

Reklama

62-vjeçari është akuzuar edhe për shkaktimin e një personi për të kryer aktivitet seksual pa pëlqim.

Ai do të paraqitet në Gjykatën e Magjistraturës së Westminsterit ditën e enjten (16 qershor).

Foto: Reuters

Akuzat pasojnë një shqyrtim të provave të mbledhura nga Policia Metropolitane.

Ai është akuzuar për dy akuza për sulm seksual ndaj një burri, tani në të 40-at, në Londër në mars 2005.

Aktori është akuzuar gjithashtu për një akuzë për sulm seksual dhe një akuzë për shkaktimin e një personi për t’u përfshirë në aktivitet seksual pa pëlqimin e një burri, tani në të 30-at, në gusht 2008 në Londër.

Foto: Getty Images

Akuza e katërt për sulm seksual është mbi një burrë tjetër, i cili po ashtu tani është rreth të 30-tave, në prill 2013 në Gloucestershire.

Spacey më parë ka deklaruar se do të paraqitej “vullnetarisht” në një gjykatë në Mbretërinë e Bashkuar për t’iu përgjigjur akuzave.

Kevin Spacey mund të ekstradohet në Mbretërinë e Bashkuar lidhur me akuzat për keqtrajtim seksual
Lexo po ashtu Kevin Spacey mund të ekstradohet në Mbretërinë e Bashkuar lidhur me akuzat për keqtrajtim seksual

Ylli i “American Beauty” dha një deklaratë për ‘Good Morning America’ në maj, në të cilën ai tha se ishte i sigurt se mund të provonte pafajësinë e tij.

Ai është dy herë fitues i “Oscar” dhe ka luajtur në filma si: Seven, LA Confidential, American Beauty dhe Baby Driver, si dhe në serialin Netflix House of Cards. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Magazina
I këndonte

I këndonte "Amerikës" në këngën e saj hit - rikthimi i Lorit me baladat e dikurshme: Jam me fat që këngët e mia janë jetëgjatë

Butrint Avdyli
Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Magazina
Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re

Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re "Trëndafil Blu"

Magazina
Kim Kardashian shkëlqen në Javën e Modës në Paris, por një mos-funksionim i veshjes bën që gjoksi i saj të vihet në dukje

Kim Kardashian shkëlqen në Javën e Modës në Paris, por një mos-funksionim i veshjes bën që gjoksi i saj të vihet në dukje

Magazina
Kim dhe Kourtney Kardashian janë në

Kim dhe Kourtney Kardashian janë në "luftë", por kjo nuk është e njëjtë për motrat e tyre Kylie dhe Kendall Jenner

Magazina
Kalo në kategori