LAJMI I FUNDIT:

Aksion i gjerë i policisë në Shtërpcë, sekuestrohen kamerat e vendosura nga strukturat ilegale

Aksion i gjerë i policisë në Shtërpcë, sekuestrohen kamerat e vendosura nga strukturat ilegale
Foto: Arkiv

Policia e Kosovës që nga orët e mëngjesit është duke e zbatuar urdhrin e Gjykatës së Ferizajt për bastisjen e katër lokacioneve në Shtërpcë dhe largimin e kamerave të vendosura nga strukturat ilegale.

Reklama

Prokurori Rasim Maloku tha për Telegrafin se po zbatohet një urdhëresë e Gjykatës si dhe po bastisen pesë lokacione që i kontrollojnë strukturat ilegale.

Aksioni “Brezovica”, bastisen edhe 6 lokacione – arrestohen 4 persona, në mesin e tyre ish-sekretari i MI-së
Lexo po ashtu Aksioni “Brezovica”, bastisen edhe 6 lokacione – arrestohen 4 persona, në mesin e tyre ish-sekretari i MI-së

“Po zbatohet një urdhëresë e Gjykatës, ndërsa po bastisen katër lokacione që i kontrollojnë strukturat ilegale në Shtërpcë”, tha prokurori Maloku.

Ndryshe, siç u bë e ditur aksioni në fjalë nuk ka të bëjë drejtpërdrejtë me ndërtimet pa leje në Brezovicë, por që ndërlidhet me disa prej të arrestuarve të Brezovicës, e që si struktura ilegale kanë menaxhuar me kamerat e sigurisë.

Përmes këtyre kamerave janë monitoruar lëvizjet e qytetarëve dhe të institucioneve. /Telegrafi/