LAJMI I FUNDIT:

Rasim Maloku

26 Artikuj

Prokurori Maloku: Qarkullimi i parave të fajdeve është paralel me sistemin bankar

Prokurori Maloku: Qarkullimi i parave të fajdeve është paralel me sistemin bankar

Drejtësi
Rasti “Brezovica”, përfundon aksioni policor në disa komuna të Kosovës

Rasti “Brezovica”, përfundon aksioni policor në disa komuna të Kosovës

Elfije Boletini
Si u shndërrua Brezovica në skemë korrupsioni

Si u shndërrua Brezovica në skemë korrupsioni

Kosovë
Aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Shtërpcës dhe 11 të tjerëve për rastin “Brezovica 1”

Aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Shtërpcës dhe 11 të tjerëve për rastin “Brezovica 1”

Kosovë
Deklarohet prokurori që liroi në procedurë të rregullt Sokol Halilin për armëmbajtje pa leje

Deklarohet prokurori që liroi në procedurë të rregullt Sokol Halilin për armëmbajtje pa leje

Drejtësi
Gjykata Supreme ua ka ndërprerë paraburgimin disa të pandehurve në rastin “Brezovica”, prokurori Maloku: Kjo na pengon shumë në hetime

Gjykata Supreme ua ka ndërprerë paraburgimin disa të pandehurve në rastin “Brezovica”, prokurori Maloku: Kjo na pengon shumë në hetime

Drejtësi
Përmes ndikimeve tentohet të shkatërrohen hetimet në rastin “Brezovica”

Përmes ndikimeve tentohet të shkatërrohen hetimet në rastin “Brezovica”

Drejtësi
Udhëzimi administrativ që mundësoi ndërtimet në Brezovicë ishte nënshkruar nga ish-ministri Ferat Shala, ky i fundit tregon se a kishte shkelje (Dokument)

Udhëzimi administrativ që mundësoi ndërtimet në Brezovicë ishte nënshkruar nga ish-ministri Ferat Shala, ky i fundit tregon se a kishte shkelje (Dokument)

Jehona Hulaj
Rasti ‘Brezovica’, Prokurori: Pronarët që s’janë përfshirë në vepra penale mund ta padisin Shtërpcën për kompensim

Rasti ‘Brezovica’, Prokurori: Pronarët që s’janë përfshirë në vepra penale mund ta padisin Shtërpcën për kompensim

Drejtësi
Prokurori Maloku thotë se ish-kryetari i Shtërpcës dyshohet se përfitoi kundërligjshëm mbi 2 milionë euro nga ndërtimet në Brezovicë

Prokurori Maloku thotë se ish-kryetari i Shtërpcës dyshohet se përfitoi kundërligjshëm mbi 2 milionë euro nga ndërtimet në Brezovicë

Kosovë
Prokurori që po heton rastin “Brezovica”: Në Kosovë ka dhjetëra Brezovica, momenti i fundit të veprohet

Prokurori që po heton rastin “Brezovica”: Në Kosovë ka dhjetëra Brezovica, momenti i fundit të veprohet

Kosovë
Pronarë të vilave të sekuestruara në Brezovicë, gjykatës të të gjitha niveleve, politikanë e biznesmenë

Pronarë të vilave të sekuestruara në Brezovicë, gjykatës të të gjitha niveleve, politikanë e biznesmenë

Kosovë
Rasti Brezovica, u sekuestruan mbi 70 vila – aksioni vazhdon edhe për rreth 500 objekte të tjera pa leje

Rasti Brezovica, u sekuestruan mbi 70 vila – aksioni vazhdon edhe për rreth 500 objekte të tjera pa leje

Elfije Boletini
Vazhdimi i aksionit për sekuestrimin e objekteve në Brezovicë, prokurori Maloku jep detaje

Vazhdimi i aksionit për sekuestrimin e objekteve në Brezovicë, prokurori Maloku jep detaje

Kosovë
Sekuestrimi i vilave të politikanëve dhe biznesmenëve në Brezovicë, prokurori Maloku jep detaje

Sekuestrimi i vilave të politikanëve dhe biznesmenëve në Brezovicë, prokurori Maloku jep detaje

Elfije Boletini
Aksioni “Brezovica 6” – arrestohen shtatë persona e bastisen 11 lokacione

Aksioni “Brezovica 6” – arrestohen shtatë persona e bastisen 11 lokacione

Donjeta Zeqiraj
Prokuroria sërish me aksion në Brezovicë

Prokuroria sërish me aksion në Brezovicë

Elfije Boletini
Aksioni në Shtërpcë kundër spiunazhit, Policia tregon se çfarë është sekuestruar

Aksioni në Shtërpcë kundër spiunazhit, Policia tregon se çfarë është sekuestruar

Siguri
​Përfundon aksioni policor në Shtërpcë – krejt çka u sekuestrua

​Përfundon aksioni policor në Shtërpcë – krejt çka u sekuestrua

Kosovë
Prokurori Maloku: Aksioni i sotëm në Shtërpcë nuk lidhet me ndërtimet pa leje në Brezovicë

Prokurori Maloku: Aksioni i sotëm në Shtërpcë nuk lidhet me ndërtimet pa leje në Brezovicë

Kosovë
Pamje nga aksioni, Policia sekuestron serverin e kamerave ilegale në Shtërpcë

Pamje nga aksioni, Policia sekuestron serverin e kamerave ilegale në Shtërpcë

Kosovë
Aksioni policor në Shtërpcë – sekuestrohen dosjet e strukturave paralele të Serbisë

Aksioni policor në Shtërpcë – sekuestrohen dosjet e strukturave paralele të Serbisë

Kosovë
Aksion i gjerë i policisë në Shtërpcë, sekuestrohen kamerat e vendosura nga strukturat ilegale

Aksion i gjerë i policisë në Shtërpcë, sekuestrohen kamerat e vendosura nga strukturat ilegale

Kosovë
Operacioni “Brezovica”, prokurori Maloku: Janë ngrirë rreth 6 milionë euro që u përkasin të arrestuarve dhe familjarëve të tyre

Operacioni “Brezovica”, prokurori Maloku: Janë ngrirë rreth 6 milionë euro që u përkasin të arrestuarve dhe familjarëve të tyre

Kosovë