LAJMI I FUNDIT:

Aksident në rrugën Prishtinë-Pejë, dy të lënduar

Aksident në rrugën Prishtinë-Pejë, dy të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën nacionale “Prishtinë-Pejë”, konkretisht në fshatin Llapushnik.

Reklama

Si pasojë e aksidentit, dy persona kanë pësuar lëndime trupore.

Lajmin e kanë konfirmuar për Telegrafin nga Zyra për Informim në Policinë e Kosovës.

“Ju informojmë se me datë 21.12.2022 në orët e mëngjesit në rrugën nacionale ‘Prishtinë – Pejë’, në fshatin Llapushnik ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave me tabela vendore. Si pasojë e aksidentit janë lënduar dy persona, të cilët janë dërguar për tretman mjekësor”, thuhet në përgjigjen e tyre.

Tutje, policia bën të ditur se rasti është duke u trajtuar nga Njësia për Kontrollin e Autostradave. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Lajme
Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Lajme
Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Lajme
“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

Lajme

"1000 vjet në dy minuta, historia mes Kosovës dhe Serbisë" - shikohet rreth dy milionë herë në Twitter, reagon gazetarja e CNN

Politikë
Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Lajme
Kalo në kategori