Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën Kavajë – Durrës.

Policia bën me dije se janë përplasur mjetet me drejtues E. R., Z. S., A. Sh., dhe Xh. H.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar pasagjerët V. R., dhe E. S., të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. /Euronews Albania/