Në Verona ka një pritshmëri të madhe për ndeshjen kundër Milanit. Por, në kuadër të ndeshjes vendimtare për luftën për titull, fusha nuk është e vetmja çështje që mban në tension qytetin.

Disa anëtarë të lëvizjes “Centopercentoanimalisti” në fakt kanë vendosur një pankartë kundër Zlatan Ibrahimovicit në portat e stadiumit Bentegodi.

“Ibrahimovic gjuetar, fusha e gjelbër nuk e fshin erën”, thuhet në mesazhin e lënë nga aktivistët shoqëruar me disa postera me shkrimin “Përdhunues, vrasës, gjuetar”. Një sulm i ashpër kundër suedezit, një i pasionuar i madh i gjuetisë dhe peshkimit.

Të gjitha lajmet nga Zlatan Ibrahimovic Të gjitha lajmet nga Zlatan Ibrahimovic

“Zlatan mori licenca për të vrarë kafshët më të rralla, duke përfshirë një luan, ai bleu një ishull në Balltik për ta kthyer atë në rezervatin e tij privat – denoncuan protestuesit në një deklaratë.

“Me pak fjalë, vrasja është argëtimi i tij më i madh, i shoqëruar nga gruaja e tij, gjithashtu gjahtare edhe ajo”. Shumë futbolldashës nuk e dinë ose e kanë harruar, ndaj ne u kujdesëm që t’ia kujtojmë”.

“Nuk kemi asgjë për të thënë kundër Milanit, por individë të tillë meritojnë vetëm indinjatën tonë”, thuhet më tej në reagimin e tyre.