Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të liderëve me iniciativë të kryetarit Stevo Pendarovski se ku takim ka qenë takimi më konstruktiv deri tani.

Ahmeti vërtetoi deklaratën e Pendarovskit se të gjitha partitë politike në shtet në mënyrë unanime janë që shteti duhet të nisë bisedimet me Bashkimin Evropian, njofton Telegrafi Maqedoni.

Për zgjedhjet kuvendare që i paralajmëroi Zaev, Ahmeti tha se këto zgjedhjet duhet të jenë demokratike.

Zaev: Më 12 prill mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme Zaev: Më 12 prill mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme

Ai shtoi se është arritur marrëveshje që vendi ta ratifikojë protokollin e NATO-s dhe të votojë Ligjin për mbrojtje./Telegrafi/