LAJMI I FUNDIT:

Ahmeti: Kurti mendon se po ua luan lojën Amerikës dhe Evropës

Ahmeti: Kurti mendon se po ua luan lojën Amerikës dhe Evropës

Ish-kryetari i Prishtinës dhe ish-kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, është shprehur se kryeministri i vendit, Albin Kurti, me deklaratat e tij, po mendon se është duke ia luajtur lojën Amerikës e Evropës.

Reklama

Ahmeti tha se është tepër mirë që të flitet me popullin në mënyrë të sinqertë, pasi sipas tij, diskutimi “po Zajednicës” e “jo Zajdenicës”, është kot.

“Mendoj se kjo marrëveshje ka hapësirë të madhe për kritikë, por varet se si do ta lexosh. Nëse do t’i lexosh vetëm gjërat e këqija, do t’i shohësh veç ato, e që ka të këqija. E njëjta është edhe me gjërat e mira dhe nuk mund ta them atë versionin pejgamberik se Albini s’bën gabime dhe kjo qeveri është më e mira, sepse po të mos kishim koncesione, s’do të kishim dialog”, është shprehur Ahmeti në Rubikon në Klan Kosova.

Tutje, ai e komentoi edhe deklaratën e sotme të kryeministrit Kurti i cili tha se “jam duke lexuar literaturë të negociatave”, për të cilën, sipas Ahmetit, ishte si ndeshje boksi.

“Nëse themi se kjo marrëveshje është e keqe e s’po e nënshkruajmë, atëherë koha s’po punon për ne, status quo-ja s’po punon për ne. Unë s’po them që duhet ta nënshkruajmë këtë marrëveshje me çdo kusht, por s’duhet t’i shtrijmë këmbët më gjatë se jorgani. Unë po them se marrëveshja ka pika të mira”, u shpreh Ahmeti.

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi terrorist në veri, Biserko: Kishte skenar të ndërhyrjes së ushtrisë serbe dhe ndarje të Kosovës

Sulmi terrorist në veri, Biserko: Kishte skenar të ndërhyrjes së ushtrisë serbe dhe ndarje të Kosovës

Lajme
Ish-kryeprokurori Sylë Hoxha: Ka pasur njerëz që intervenonin për Radoiçiqin për heqjen e fletarrestit

Ish-kryeprokurori Sylë Hoxha: Ka pasur njerëz që intervenonin për Radoiçiqin për heqjen e fletarrestit

Lajme
Deputetja britanike e quan skandaloze deklaratën e kongresistes amerikane për vrasjen e policit në veri

Deputetja britanike e quan skandaloze deklaratën e kongresistes amerikane për vrasjen e policit në veri

Lajme
Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Lajme
Kurti dhe Gërvalla iu prezantojnë Korit Diplomatik qëndrimet zyrtare për sulmin terrorist në veri

Kurti dhe Gërvalla iu prezantojnë Korit Diplomatik qëndrimet zyrtare për sulmin terrorist në veri

Lajme
Ambasadori i Kosovës në SHBA i reagon republikanes Tenny: Po justifikoni paturpshëm një sulm terrorist

Ambasadori i Kosovës në SHBA i reagon republikanes Tenny: Po justifikoni paturpshëm një sulm terrorist

Lajme
Kalo në kategori