Pronari i Juventusit, Andrea Agnelli tha se asgjë nuk ndryshon me Superligën Evropiane.

Klubet diskutuan për formatin e ri të shkëputur në një Asamble të jashtëzakonshme në Serie A natën e kaluar dhe presidenti i Zonjës së Vjetër u mor në pyetje nga klubet e tjera.

La Repubblica raporton se tensioni i madh ishte veçanërisht i drejtuar ndaj presidentit Biankoner, i cili provokoi një reagim me përgjigjen e tij ndaj shqetësimit të klubeve të tjera.

Perez flet për të gjitha: Kontrata që klubet kanë me Superligën, PSG dhe Bayerni, sanksionet nga UEFA dhe në fund për CR7, Mbappen dhe vizitën e babit të Haaland Perez flet për të gjitha: Kontrata që klubet kanë me Superligën, PSG dhe Bayerni, sanksionet nga UEFA dhe në fund për CR7, Mbappen dhe vizitën e babit të Haaland

“Me 350 milionë euro të garantuara në vit, Scudetto do të fitohet gjithmonë nga Juventusi, Milan dhe Interi”, kishte thënë Agnelli.

Pronari i Juventusit më pas u përgjigj: “Por, ka qenë kështu për 80 vjet, besoj”.

Reklama
Referimi në Superligën Evropiane do të jetë tjetër nivel – gjyqtarët do të jenë të pajisur ‘deri në dhëmbë’ Referimi në Superligën Evropiane do të jetë tjetër nivel – gjyqtarët do të jenë të pajisur ‘deri në dhëmbë’

Një përgjigje që thuhet se provokoi presidentët e tjerë, ndërkohë të tre ekipet këmbëngulën se donin të qëndronin në Serie A.

Reklama

Raportimi zbulon se liga ka pranuar se nuk ka mundësinë ligjore ose komoditetin për të larguar tre klubet e mëdha.

“E papranueshme, si mund të ndodhë kështu”  - Perez i reagon ashpër Ceferinit në fyrjen që i bëri Agnellit “E papranueshme, si mund të ndodhë kështu”  - Perez i reagon ashpër Ceferinit në fyrjen që i bëri Agnellit

Por, FIGC mund të bëjë një marrëveshje me UEFA, dhe kështu pritet një betejë e gjatë në gjykatë. Do të përfshinte gjithashtu çështjen e të drejtave televizive. /Telegrafi/