LAJMI I FUNDIT:

Afro gjysmë milioni amerikanë që investuan vitin e kaluar në kriptovaluta, fituan qindra mijëra dollarë

Afro gjysmë milioni amerikanë që investuan vitin e kaluar në kriptovaluta, fituan qindra mijëra dollarë

Afro gjysmë milioni amerikanë që vitin e kaluar u bënë investitor në kriptovaluta, fituan shuma të mëdha parash, u tha të hënën në një raport të lëshuar nga Rezerva Federale e SHBA-ve.

Reklama

Duke u bazuar në raportin e quajtur “Mirëqenia Ekonomike e Familjeve Amerikane në vitin 2021”, u tha se 46 për qind e të rriturve amerikanë që përdorën kriptovalutat, vetëm si një investim fituan rreth 100 mijë dollarë ose më shumë, ndërsa 29 për qind prej tyre fituan rreth 50 mijë dollarë ose më pak.

Raporti i fundit Federal nuk përfshinte të dhëna mbi përdorimin e kriptovalutave, transmeton Telegrafi.

Në përgjithësi 11 për qind e amerikanëve të rritur që investuan në kriptovaluta, nuk i shpenzuan paratë por i mbajtën ato vetëm si investim, ndërsa 2 për qind prej tyre i përdorën paratë e fituara për të blerë diçka dhe 1 për qind e tyre u dërguan para familjarëve dhe shoqërisë.

Këto gjetje përkojnë me investimet e mëdha që u bënë vitin e kaluar, kur një Bitcoin kapi vlerën e 69 mijë dollarëve, por sektori i kriptovalutave këtë vit shënoi një rënie të madhe dhe shumë investitorë po i shesin ato kriptovaluta që u kanë mbetur. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Aeroporti

Aeroporti "Adem Jashari" do të zgjerohet, miratohet shtimi i katër portave të reja

Ekonomi
Elon Musk është sërish njeriu më i pasur në botë

Elon Musk është sërish njeriu më i pasur në botë

Botë
Edhe një risi këtë verë nga Active+ Alkaline Water

Edhe një risi këtë verë nga Active+ Alkaline Water

Bibita Group
Edicioni i parë i “Digital Transformation – The future of Work” vjen në Prishtinë

Edicioni i parë i “Digital Transformation – The future of Work” vjen në Prishtinë

Art House
Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Vitaland
Në ditën e fëmijëve IPKO organizon aktivitet për fëmijët e Klinikës Hemato-Onkologjike të Pediatrisë

Në ditën e fëmijëve IPKO organizon aktivitet për fëmijët e Klinikës Hemato-Onkologjike të Pediatrisë

Ipko
Kalo në kategori