LAJMI I FUNDIT:

32 gazetarë të vrarë deri më tani që nga fillimi i agresionit rus në Ukrainë

32 gazetarë të vrarë deri më tani që nga fillimi i agresionit rus në Ukrainë

Gjithsej 32 punonjës të medias janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i agresionit rus, sipas presidentit ukrainas.

Reklama

Presidenti Volodymyr Zelensky tha në fjalimin e tij të natës të hënën se numri përfshin gazetarin francez Frédéric Leclerc-Imhoff, përcjell Telegrafi.

Transmetuesi francez i lajmeve BFM TV thotë se Leclerc-Imhoff u godit nga predha teksa mbulonte një operacion evakuimi në Ukrainë.

Në fjalimin e tij, Zelensky tha: “Pak më shumë se një muaj më parë dhashë një intervistë për këtë kanal televiziv. Ishte intervista ime e parë për mediat franceze gjatë luftës së plotë. Ngushëllimet e mia të sinqerta për kolegët dhe familjen e Frédéric”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Mali i Zi
Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Botë
SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

Evropa
Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Azia
Ukraina po vazhdon përballjen edhe me korrupsionin - arrestohen disa zyrtarë që lëshonin dokumente false për t'i ikur luftës

Ukraina po vazhdon përballjen edhe me korrupsionin - arrestohen disa zyrtarë që lëshonin dokumente false për t'i ikur luftës

Evropa

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori