LAJMI I FUNDIT:

Gazetarët

172 Artikuj

Lansohet platforma “Telegrafi Local News”: Zëri i shtatë rajoneve të Kosovës

Lansohet platforma “Telegrafi Local News”: Zëri i shtatë rajoneve të Kosovës

Elfije Boletini
Kuvendi rrëzon kërkesën për debat mbi sulmet ndaj gazetarëve, Nikolla: Nuk është në përputhje me parashikimet e rregullores

Kuvendi rrëzon kërkesën për debat mbi sulmet ndaj gazetarëve, Nikolla: Nuk është në përputhje me parashikimet e rregullores

Shqipëri
Mbahet moduli i fundit Akademisë në fushën e raportimit për Ballafaqimin me të Kaluarën (BmK) dhe Raportimin e Sensibilizuar për Konflikt

Mbahet moduli i fundit Akademisë në fushën e raportimit për Ballafaqimin me të Kaluarën (BmK) dhe Raportimin e Sensibilizuar për Konflikt

Kosovë
AGK: Kërcënohet dhe pengohet ekipi i Lajmi.net në Gjykatën e Prizrenit

AGK: Kërcënohet dhe pengohet ekipi i Lajmi.net në Gjykatën e Prizrenit

Kosovë
Ndalohet për 48 orë e dyshuara që sulmoi dy gazetaret në Prishtinë

Ndalohet për 48 orë e dyshuara që sulmoi dy gazetaret në Prishtinë

Kosovë
Erërat e forta në Britaninë e Madhe gati “rrëzojnë” gazetarët teksa këta të fundit raportojnë për motin

Erërat e forta në Britaninë e Madhe gati “rrëzojnë” gazetarët teksa këta të fundit raportojnë për motin

Evropa
AGK njofton se është kërcënuar redaksia e portalit “Periskopi”

AGK njofton se është kërcënuar redaksia e portalit “Periskopi”

Kosovë
Vrasja e dy gazetarëve nga një bombë izraelite në Gaza – pamje që tregojnë momentet pas sulmit në makinën e tyre

Vrasja e dy gazetarëve nga një bombë izraelite në Gaza – pamje që tregojnë momentet pas sulmit në makinën e tyre

Nga Bota
AGK: 74 raste të kërcënimeve e sulmeve ndaj gazetarëve këtë vit, 30 prej tyre në veri

AGK: 74 raste të kërcënimeve e sulmeve ndaj gazetarëve këtë vit, 30 prej tyre në veri

Kosovë
“This barbie is the president” –  bëhet virale fjalimi i Osmanit në pritjen e fundvitit me mediat

“This barbie is the president” –  bëhet virale fjalimi i Osmanit në pritjen e fundvitit me mediat

Virale
Gazetarja Rinë Haziri sulmohet dhe pengohet teksa po raportonte nga Brezovica

Gazetarja Rinë Haziri sulmohet dhe pengohet teksa po raportonte nga Brezovica

Kosovë
Kërcënohet me jetë gazetari Fatlum Berisha

Kërcënohet me jetë gazetari Fatlum Berisha

Kosovë
AGK njofton se janë kërcënuar gazetaret Ardiana Thaçi-Mehmeti dhe Erjona Gjikolli

AGK njofton se janë kërcënuar gazetaret Ardiana Thaçi-Mehmeti dhe Erjona Gjikolli

Kosovë
Pesë gazetarë u qëlluan dhe u plagosën brenda një dite në Meksikë

Pesë gazetarë u qëlluan dhe u plagosën brenda një dite në Meksikë

Amerika
Si shkruajnë gazetarët dhe shkrimtarët?

Si shkruajnë gazetarët dhe shkrimtarët?

Cult+
Shoqatat e gazetarëve dhe OJQ-të: “Jo” fushatave qeveritare nëpër media

Shoqatat e gazetarëve dhe OJQ-të: “Jo” fushatave qeveritare nëpër media

Maqedonia e Veriut
Procedohet pronari i një televizioni në Vlorë, akuzohet se kanosi gazetaren

Procedohet pronari i një televizioni në Vlorë, akuzohet se kanosi gazetaren

Shqipëri
“Zoti na shpëtoi, jemi me fat”! Gazetari shqiptar tregon se si i shpëtuan plumbave në Gaza  

“Zoti na shpëtoi, jemi me fat”! Gazetari shqiptar tregon se si i shpëtuan plumbave në Gaza  

Shqipëri
SafeJournalists: Të shqetësuar për ngjarjet e fundit që kanë prekur gazetarët në Shqipëri

SafeJournalists: Të shqetësuar për ngjarjet e fundit që kanë prekur gazetarët në Shqipëri

Shqipëri
Kanosen dy gazetarë në Obiliq

Kanosen dy gazetarë në Obiliq

Kronika e Zezë
Konjufca: Pengimi i gazetarëve mbyllje e hapësirës publike dhe tkurrje e vlerave demokratike

Konjufca: Pengimi i gazetarëve mbyllje e hapësirës publike dhe tkurrje e vlerave demokratike

Kosovë
AGK-ja e dënon sulmin fizik ndaj ekipit të Nacionales në Prizren

AGK-ja e dënon sulmin fizik ndaj ekipit të Nacionales në Prizren

Kosovë
Arrestohet i dyshuari që kërcënoi me jetë gazetaren dhe kameramanin e “Betimit për Drejtësi”

Arrestohet i dyshuari që kërcënoi me jetë gazetaren dhe kameramanin e “Betimit për Drejtësi”

Kosovë
Cakolli: Nuk ka arsye “sigurie” që mediave t’u kufizohet puna në Kuvend

Cakolli: Nuk ka arsye “sigurie” që mediave t’u kufizohet puna në Kuvend

Kosovë