LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Pirlo është trajner i ri i Sampdorias

Zyrtare: Pirlo është trajner i ri i Sampdorias
(Foto: Getty Images)

Legjenda e futbollit italian, Andrea Pirlo, është zyrtarizuar si trajner i Sampdorias.

Në njoftimin e klubit të Serie B bëhet e ditur se 44-vjeçari ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me skuadrën e tij të re.

“UC Sampdoria njofton se ia ka besuar Andrea Pirlos rolin e trajnerit në krye të ekipit të parë deri më 30 qershor 2025”, thuhet në njoftim.

Zyrtare: Andrea Pirlo shkarkohet nga Fatih Karagumruk
Lexo po ashtu Zyrtare: Andrea Pirlo shkarkohet nga Fatih Karagumruk

Mjeshtri i dikurshëm i mesfushës, së fundmi e ka drejtuar ekipin turk, Fatih Karagumruk, nga ku u shkarkua tri ndeshje pa përfunduar sezoni.

Karrierën si trajner, Pirlo e filloi te Juventusi në vitin 2020, fillimisht duke drejtuar ekipin U-23 dhe pastaj në sezonin 2020/2021 mori drejtimin e skuadrës së parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori