LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Djali i David Beckham, Romeo i bashkohet klubit të Ligës Premier

Zyrtare: Djali i David Beckham, Romeo i bashkohet klubit të Ligës Premier

Romeo Beckham ka bërë një kalim mahnitës huazimi te skuadra e Ligës Premier, Brentford nga klubi që është nën pronësinë e babait të tij në MLS, Inter Miami.

Reklama

Djali i Davidit u stërvit me skuadrën e elitës së futbollit anglez, pasi sezoni në ligën amerikane ka përfunduar.

Brentford tani ka konfirmuar se Romeo do t’i bashkohet ekipit të tyre B në formë huazimi për pjesën tjetër të sezonit.

Ky është zhvillimi i fundit befasues pasi 20-vjeçari u stërvit me ekipin B të Brentfordit në fund të sezonit të fundit MLS.

Lëvizja, që i nënshtrohet lejes ndërkombëtare, do ta shohë mesfushorin të ndihmojë skuadrën e Neil MacFarlane.

“Jam shumë krenar dhe shumë i lumtur që jam këtu”, deklaroi ai. “Ishte një sezon argëtues (në ShBA) dhe pati shumë ulje-ngritje, por jam i emocionuar që vij këtu dhe shoh se çfarë mund të bëj”.

“Kam ardhur këtu në fillim për të qëndruar në formë derisa të fillojë sezoni atje. Ata (MacFarlane dhe ndihmës trajneri Sam Saunders) më kanë ndihmuar masivisht gjatë dy muajve të fundit dhe jam i emocionuar të shoh se çfarë tjetër mund të më ndihmojnë për të përparuar vërtet në futboll”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Përfaqësueset
Kalo në kategori