Birmingham City ka njoftuar se ish futbollistit i njohur italian Gianfranco Zola është menaxheri i tyre i ri.  

50-vjeçari kur ishte futbollist ka luajtur për klube të mëdha si Napoli, Parma dhe Chelsea, por si trajner nuk ka pasur karrierë të madhe.

Pasi  larguan nga Cagliari në vitin 2015, Zola shkoi drejt Katarit te Al-Arabi, por u përjashtua edhe aty pas një sezoni.

“Klubi ynë është i lumtur tu njoftoj se Gianfranco Zola është emëruar si menaxheri i klubit”, thuhet në komunikatën e klubit.

Zola në Angli më herët ka udhëhequr edhe West Hamin. /Telegrafi/