Çifti bashkëshortor nuk mund t’u besonin syve, kur u zgjuan dhe panë në pishinën e tyre një krokodil.

Jacob Breytenbach dhe gruaja e tij Angel nga Modeëil në veriperëndim të Afrikës së Jugut, kishin kontrolluar kamerat e sigurisë për të parë se ku kishin mbetur kafshët e tyre shtëpiake, kur hasën në një krokodil gjigant në pishinën e tyre, transmeton Telegrafi.

Dyshja i telefonuan ekspertëve të kafshëve të egra që larguan reptilin dhe e dërguan në një habitat. E pamjet e këtij momenti janë filmuar, ku shihen ekspertët duke përdorur litar për ta nxjerr krokodilin.

Fillimisht ata ia mbyllin gojën me litar nga frika se mund t’i sulmojë, ndërsa më pas i mbulojnë sytë për ta tërhequr më pas zvarrë nga pishina. /Telegrafi/