LAJMI I FUNDIT:

Zgjidhja e lehtë për të reduktuar numrin e insekteve në shtëpinë tuaj

Zgjidhja e lehtë për të reduktuar numrin e insekteve në shtëpinë tuaj

Insektet duket se gjenden kudo gjatë muajve të verës, dhe ju mund të ndjeni se nuk ka asgjë që mund të bësh për këtë gjë.

Gjithsesi, ka shumë mjete pastrimi të cilat ka mundësi që ju nuk i keni provuar ende të cilat mund t’u ndihmojnë që ti mbani insektet larg ndërkohë sa është ngrohtë.

Një nënë britanike ka gjetur një mënyrë për të parë një përparim të madh në uljen e numrit të insekteve në shtëpinë e saj, dhe kjo nuk kushton asgjë, raporton The Mirror, përcjell Telegrafi.

Përdoruesja e TikTok, @tcfamalam ka postuar një video ku shihen dy qese me ujë të varura në derën e pasme.

Ajo tha: “Nëse vendosni një qese me ujë afër derës ajo nuk i lejon që të futen brenda. Por unë e kam bërë dyfishin, i kam vendosur dy qese”.

“Siç duket ato mendojnë se është një zgjua e bletëve, por kjo ka funksionuar”, tregon ajo.

“Nuk ka hyrë asnjë insekt brenda këto orët e fundit, dhe kjo është kohë kur normalisht brenda do të ishin qindra prej tyre dhe mua do të më duhej që të përdorja spërkatës kundër insekteve. Është diçka e çmendur”, vazhdoi tutje britanikja. /Telegrafi/

@tcfamalam #lifehack #tiktokhack #toptips #flies ##yourewelcome #itworks ♬ original sound – Tcfamalam


Në trend Fun

Më shumë
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Burri më i gjatë dhe gruaja më e shkurtër në botë takohen përsëri, gjashtë vjet pas fotosesionit të tyre viral përpara piramidave egjiptiane

Burri më i gjatë dhe gruaja më e shkurtër në botë takohen përsëri, gjashtë vjet pas fotosesionit të tyre viral përpara piramidave egjiptiane

Interesante
Kalo në kategori