Arbër Zeneli ka vazhduar me gola në Ligue 1 me Stade de Reims.

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës shënoi në minutën e nëntë ndaj Dijonit, duke kaluar kështu skuadrën e tij në epërsi.

Por, nuk kaloi shumë dhe vendasit barazuan rezultatin në minutën e 13-të me anë të, Naim Sliti shënoi nga pika e bardhë.

Ky ishte goli i dytë në kampionat, por ka edhe tri asistime deri më tani.

24-vjeçari iu bashkua klubit francez nga Heerenveeni në janarin e 2019 për katër milionë euro, ku me këtë rast nënshkroi edhe kontratë pesë vjeçare.

Arbër Zeneli intervistë të gjatë për faqen e klubit të ri, Reims: Skuadra e re, Ligue 1, qendra stërvitore, Kosova dhe frëngjishtja e tij Arbër Zeneli intervistë të gjatë për faqen e klubit të ri, Reims: Skuadra e re, Ligue 1, qendra stërvitore, Kosova dhe frëngjishtja e tij

Zeneli tregoi formë të mirë edhe te skuadra holandeze, në gjysmën e parë të sezonit shënoi tre gola dhe dhuroi nëntë asistime.

Paraqitje të mira ka treguar edhe për Përfaqësuesen e Kosovës, në 15 ndeshje ka shënuar gjashtë gola. /Telegrafi/