Zendaya kurrë nuk zhgënjen me pamjen e saj në tapetin e kuq.

Ndërsa ylli tani dihet se po kthen kokën me veshje fantastike, ajo zbuloi për kopertinën e nëntorit të InStyle se veshja e saj e parë e premierës së filmit ishte nga një shitës me pakicë: Target.

Por kur u pyet se çfarë do t’i thoshte vetes kur shikonte prapa në paraqitjen e parë në tapetin e kuq, ylli, 25 vjeç, u përgjigj: “Vazhdo të bësh atë që po bën”.

Ndërsa nuk është 100 për qind e sigurt se kjo është pamja me veshje nga Target, por është fotografia e parë nga tapeti i kuq.

Reklama

“Kur isha 14 vjeç në premierën time të parë të filmit, veshja ime ishte nga një mori gjërash që kisha blerë në Target”, vazhdoi ajo. “Dhe unë mendova se dukesha shumë bukur. U ndjeva mirë”.

Reklama

“Deri më sot, unë mendoj se kjo është me të vërtetë ajo që ka rëndësi. Kështu ju e dini që jeni duke bërë gjënë e duhur”.

Stilisti i Zendaya, Law Roach, ka thënë më parë se markat luksoze nuk pranuan ta vishnin yllin më herët në karrierën e saj, duke i thënë The Hollywood Reporter në 2020, “Tani që të gjithë duan ta veshin, unë kthehem dhe them ‘Jo këtë sezon'”. Roach dhe Zendaya sigurisht që kanë krijuar shumë momente të paharrueshme në tapetin e kuq.

Reklama

“Unë mendoj se tapetat e kuq kanë personazhet dhe tregimet e tyre”, shtoi ajo. “Ne ndërtojmë një histori të vogël për të gjitha pamjet. Është si një zgjatje e karrierës sime të aktrimit në një mënyrë të çuditshme”. /Telegrafi/

Reklama