LAJMI I FUNDIT:

Young: Interi mbetet në garë për titull

Young: Interi mbetet në garë për titull
Ashley Young (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Ashley Young thotë se Interi mbetet në garë për titullin e Serie A, përkundër humbjes nga Lazio (2-1) dhe zhvendosjes në vend të tretë në tabelë.

Reklama

Mbrojtësi anglez shënoi golin e parë për zikaltrit në Stadio Olimpico, mirëpo vendasit u rikthyen me dy gola për ta përmbysur rezultatin duke e fituar ndeshjen në tërësi.

Lazio rrëmben pozitën e dytë në Serie A, pas fitores në derbin ndaj Interit
Lexo po ashtu Lazio rrëmben pozitën e dytë në Serie A, pas fitores në derbin ndaj Interit

Në këtë mënyrë, Juventusi qëndron lider me 57 pikë, i ndjekur nga Lazio me 56 dhe më pas Interi me 54 pikë.

Romelu Lukaku dhe Ashley Young (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

“Është fakt që e humbëm ndeshjen dhe do të dëshiroja të mos kisha shënuar unë dhe të kishim fituar, por ashtu ndodhi”, ka deklaruar Young për Sky Sport Italia.

“Kemi edhe shumë ndeshje përpara, duhet ta tejkalojmë shpejt këtë dhe të përgatitemi për takimin e radhës”.

“Natyrisht se akoma jemi në garë, ka shumë ndeshje, shumë pikë për t’u marrë dhe jam i sigurt se do të kthehemi te fitoret”, ka shtuar lojtari i Interit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori