LAJMI I FUNDIT:

Ylli i ri i Cityt, Julian Alvarez shënon gjashtë gola të mrekullueshëm në Copa Libertadores

Ylli i ri i Cityt, Julian Alvarez shënon gjashtë gola të mrekullueshëm në Copa Libertadores

Julian Alvarez ka shpërthyer në Copa Libertadores me skuadrën e tij River Plate.

Reklama

Gjiganti argjentinas ka arritur një fitore të thellë me rezultat 8-1 ndaj ekipit peruan Allianza Lima në ndeshjen e gjashtë në fazën e grupeve.

Sigurisht që më meritori për këtë fitore të River Plate ka qenë sulmuesi i talentuar argjentinas Julian Alvarez që ka shënuar hiq më pak se gjashtë gola.

22-vjeçari ishte i jashtëzakonshëm në këtë takim ku realizoi dy ‘hat-trick’a.

Fillimisht Alvarez realizoi tre gola në pjesën e parë në minutat 15, 18 dhe 41 derisa tre golat e tjerë i shënoi në pjesën e dytë në minutat 54, 57 dhe në të 83-ten.

Kjo ishte hera e parë për sulmuesin e ri që shënon gjashtë gola në një ndeshje me ekipin e parë.

Sigurisht që me paraqitjen e argjentinasit është gëzuar edhe trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola.

Alvarez është një futbollist i kampionëve të Anglisë dhe është lënë në huazim deri në verë te gjiganti argjentinas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori