Pink, Carrie Underwood, Kelly Rowland, Dove Cameron, Bebe Rexha dhe Meghan Trainor udhëhoqën yjet në tapetin e kuq të American Music Awards të vitit 2022 në Microsoft Theatre në Los Angeles të dielën (20 nëntor).

Autorja e hitit ‘Who Knew’, 43-vjeçarja, e cila do ta bëjë performancën e saj debutuese shfaqi këmbët e saj të tonifikuara me një fustan me ngjyrë të verdhë dhe të zezë vezullues.

Me anë të takave me rripa të zinj, këngëtarja shfaqi gjithashtu tatuazhet e saj të shumta.

Pink, veshi një fustan platini i çarë nga anash dhe i hapur nga mbrapa, po ashtu kishte vendosur një buzëkuq ngjyrë bezhë.

Reklama

Ajo u shoqërua nga bashkëshorti i saj Carey Hart, 47-vjeçar, dhe fëmijët e saj William, 11 vjeç dhe Jameson, 5 vjeç- të cilët u paraqitën mrekullueshëm në veshjet e tyre ngjyrë të zezë.

Reklama

Dy herë e nominuara Carrie, 39-vjeçarja, shfaqi në mënyrë të jashtëzakonshme këmbët e saj dhe dekoltenë e saj në një fustan ngjyrë rozë pastel me një çarje anash i cili përmbante pjesë metalike me ngjyrë ari dhe hiri.

Artistja shqiptar, me famë botërore rrëmbeu vëmendje me fustanin e kuq me shumë volum që e përshtati me çizme të gjata me të njëjtën ngjyrë.

Ndërsa, Dove, 26 vjeçe, e cila është në listën për çmimin “Artisti i ri”, shfaqi fizikun në një korse të bardhë që i theksonte trupin te cilit ia kishte bashkangjitur një fund të zi dhe madhështor.

Reklama

Ajo lëshoi dy gërshetat e saja të gjata para dhe zgjodhi ta bëjë grimin e syve në një forme shumë të veçantë.

Reklama

Meghan Trainor shfaqi dekoltenë e saj teksa doli pa sytjena me një xhaketë ngjyrë rozë e frymëzuar nga Barbie, dhe me të poshtme të së njëjtës ngjyrë.

Joan Smalls, 34 vjeçare, dukej e mahnitshme në një fustan ngjyrë ari me një të çarë të lartë e cila i tregoi të brendshmet teksa ajo pozonte.

Fustani i saj i çarë anash ishte i kombinuar me taka të larta me po të njëjtën ngjyrë.

Ajo pozoi me muzikantin Brent Faiyaz, me të cilin ajo luajti në klipin “All Mine”.

Reklama

Këngëtarja Anitta mahniti me një fustan i cili ishte zbulues në pjesën lartë dhe poashtu tregonte të pasmet e saj.

Ndërkohë, Taylor Swift, e cila përveç që shkëlqeu në kostumin prej ari, ishte gjithashtu fituesja më e madhe e natës me gjashtë çmime gjithsej. /Telegrafi/

Reklama