LAJMI I FUNDIT:

Xherdan Shaqiri asiston, Embolo shënon golin e epërsisë ndaj Kamerunit

Xherdan Shaqiri asiston, Embolo shënon golin e epërsisë ndaj Kamerunit

Sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri ka bërë asistimin e parë me Përfaqësuesen e Zvicrës në kuadër të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Zvicra ka gjetur tashmë golin e parë në ndeshjen ndaj Kamerunit të vlefshme për Grupin G.

Është sulmuesi i njohur, Breel Embolo, i cili ka shënuar golin e epërsinë 1-0 për Helvetikët.

Megjithatë, goli i Embolos ishte shumë i lehtë pasi iu asistua në mënyrë të përkryer nga ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri.

https://twitter.com/hfworld_/status/1595737333579612164

Shaqiri depërtoi nga e djathta dhe posa u afrua në fundore afër zonës, vendosi të asistojë me të djathtën duke e gjetur saktë Embolon për golin e parë.

Ky asistim i gjilanasit dhe goli i Embolos ndodhen në minutën e 48-të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori