LAJMI I FUNDIT:

Xavi nuk i sheh në planet e tij: Barcelona vë në shitje tre yje

Xavi nuk i sheh në planet e tij: Barcelona vë në shitje tre yje

Barcelona është e vendosur të dëgjojë ofertat për tre yje të ekipit të parë teksa përgatiten për një afat transferimi potencialisht të ngarkuar të janarit.

Në verë, Barcelona shpenzoi shumë pasi solli lojtarë si Jules Kounde, Robert Lewandowski, Andreas Christensen, Raphinha dhe Franck Kessie.

Megjithatë, është raportuar se klubi katalanas është i gatshëm të dëgjojë ofertat për tre lojtarë, përfshirë nënshkrimin e verës Raphina, i cili u bashkua nga Leeds në një marrëveshje me vlerë 60 milionë euro.

Braziliani ka qenë i pafuqishëm që nga lëvizja e tij dhe shpesh e gjente veten si mbulim i Ousmane Dembeles.

Sipas gazetarit spanjoll Jose Alvarez, Barcelona po dëgjon oferta edhe për dy lojtarë të tjerë përveç Raphinhas.

Një nga lojtarët e përmendur ishte Ansu Fati, i cili është golashënuesi më i ri i Barcelonës, pasi shënoi golin e tij të parë kur ishte vetëm 16 vjeç.

Megjithatë, zhvillimi i tij është penguar keq nga një lëndim i rëndë, ai çau meniskun e brendshëm në gjurin e majtë dhe u la jashtë fushës për muaj pas operacionit.

Ferran Torres po përballet gjithashtu me një të ardhme të pasigurt në “Camp Nou”. Sulmuesi iu bashkua Barcelonës nga Manchester City në vitin 2020, por ka luftuar disi për të treguar formën që justifikon çmimin e tij prej 65 milionë eurosh. /Telegrafi/