LAJMI I FUNDIT:

Wolfgang Sobotka sot për vizitë zyrtare në Maqedoni

Wolfgang Sobotka sot për vizitë zyrtare në Maqedoni

Kryetari i Këshillit Nacional të Republikës së Austrisë, Wolfgang Sobotka, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni.

Sipas njoftimit nga Kuvend, Sobotka do të realizojë takim me kryetarin e Kuvendit Talat Xhafer, ndërsa më pas do të ketë deklaratë për media, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sobotka gjatë qëndrimit të tij në Maqedoni do të ketë takim edhe me kryetarin e Komisionit për Politikë të jashtme në Kuvendin e Maqedonisë, Antonio Milloshoski dhe anëtarët e komisionit.

Pas takimit me Milloshoski, Volfgang në mesditë do të mbajë fjalim para deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Kurti: Baca Sylë, ishte një shpirt luftarak, që i rezistoi kohës dhe na mbushte plot energji e pozitivitet

Kurti: Baca Sylë, ishte një shpirt luftarak, që i rezistoi kohës dhe na mbushte plot energji e pozitivitet

Lajme
​Hapja e urës së Ibrit pritet të trajtohet me seriozitet nga qeveria, opozita kërkon koordinim me aleatët

​Hapja e urës së Ibrit pritet të trajtohet me seriozitet nga qeveria, opozita kërkon koordinim me aleatët

Lajme
IHMK ngushëllon familjen e Sylë Tahirsylaj: Do të mbahet mend për punën e tij profesionale

IHMK ngushëllon familjen e Sylë Tahirsylaj: Do të mbahet mend për punën e tij profesionale

Lajme
Hartimi i statutit të Asociacionit, Rashiq: S’duhet të ketë frikë për një bosnjëzim të Kosovës

Hartimi i statutit të Asociacionit, Rashiq: S’duhet të ketë frikë për një bosnjëzim të Kosovës

Lajme
Në Shqipëri gruaja me sëmundjen e rrallë të gjakut bëhet nënë, mjekja thotë se është ndër rastet e vetme që kanë realizuar

Në Shqipëri gruaja me sëmundjen e rrallë të gjakut bëhet nënë, mjekja thotë se është ndër rastet e vetme që kanë realizuar

Lajme
Kalo në kategori