LAJMI I FUNDIT:

Wolfgang Sobotka sot për vizitë zyrtare në Maqedoni

Wolfgang Sobotka sot për vizitë zyrtare në Maqedoni

Kryetari i Këshillit Nacional të Republikës së Austrisë, Wolfgang Sobotka, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni.

Reklama

Sipas njoftimit nga Kuvend, Sobotka do të realizojë takim me kryetarin e Kuvendit Talat Xhafer, ndërsa më pas do të ketë deklaratë për media, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sobotka gjatë qëndrimit të tij në Maqedoni do të ketë takim edhe me kryetarin e Komisionit për Politikë të jashtme në Kuvendin e Maqedonisë, Antonio Milloshoski dhe anëtarët e komisionit.

Pas takimit me Milloshoski, Volfgang në mesditë do të mbajë fjalim para deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Lajme
Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Lajme
Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Lajme
Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Kronika e Zezë
Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Donjeta Zeqiraj
Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Lajme
Kalo në kategori