LAJMI I FUNDIT:

Wolfgang Sobotka

19 Artikuj

​Kurti takoi Sabotkan: Marrëveshja e Ohrit të zbatohet e plotë, shpejt dhe pa kushtëzime

​Kurti takoi Sabotkan: Marrëveshja e Ohrit të zbatohet e plotë, shpejt dhe pa kushtëzime

Kosovë
Sobotka: Sfiduese situata mes Kosovës dhe Serbisë, palët të zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit

Sobotka: Sfiduese situata mes Kosovës dhe Serbisë, palët të zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit

Kosovë
Konjufca takon kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka

Konjufca takon kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka

Kosovë
Kryetari i Parlamentit të Austrisë viziton Kosovën, takohet me Konjufcën

Kryetari i Parlamentit të Austrisë viziton Kosovën, takohet me Konjufcën

Kosovë
Kryetari i parlamentit të Austrisë të hënën viziton Kosovën

Kryetari i parlamentit të Austrisë të hënën viziton Kosovën

Kosovë
Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën takohet në Vjenë me kryeparlamentarin austiak, bisedojnë për personat me nevoja të veçanta

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën takohet në Vjenë me kryeparlamentarin austiak, bisedojnë për personat me nevoja të veçanta

Kosovë
Osmani takon kryeparlamentarin austriak: Dialogu duhet ta ketë në qendër njohjen reciproke dhe ta ruajë pacenueshmërinë e sovranitetit të Kosovës

Osmani takon kryeparlamentarin austriak: Dialogu duhet ta ketë në qendër njohjen reciproke dhe ta ruajë pacenueshmërinë e sovranitetit të Kosovës

Kosovë
Konjufca në Austri falënderon homologun Sobotka për përkrahjen ndaj shtetit të Kosovës  

Konjufca në Austri falënderon homologun Sobotka për përkrahjen ndaj shtetit të Kosovës  

Kosovë
Konjufca takim virtual me kryeparlamentarin austriak Sobotka

Konjufca takim virtual me kryeparlamentarin austriak Sobotka

Kosovë
Xhaferi-Sobotka: Austria do të bëjë çmos t’i bind skeptikët për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut

Xhaferi-Sobotka: Austria do të bëjë çmos t’i bind skeptikët për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut

Politikë
Mickoski në takim me Sobotka: Qeveria po keqpërdor institucionet

Mickoski në takim me Sobotka: Qeveria po keqpërdor institucionet

Rexhep Azizi
Sobotka: Duhen hapa të guximshëm, BE-ja shpërblen punën e vërtetë

Sobotka: Duhen hapa të guximshëm, BE-ja shpërblen punën e vërtetë

Bashkim Iljazi
Wolfgang Sobotka sot për vizitë zyrtare në Maqedoni

Wolfgang Sobotka sot për vizitë zyrtare në Maqedoni

Bashkim Iljazi
Veseli merr përkrahjen e Austrisë për liberalizimin e vizave

Veseli merr përkrahjen e Austrisë për liberalizimin e vizave

Kosovë
Talat Xhaferi u takua me kryetarin e Këshillit Kombëtarë të Austrisë, Sobotka

Talat Xhaferi u takua me kryetarin e Këshillit Kombëtarë të Austrisë, Sobotka

Amir Jakupi
Ministri i Punëve të Brendshme i Austrisë, sot në Prishtinë

Ministri i Punëve të Brendshme i Austrisë, sot në Prishtinë

Kosovë
Austri: Shtëpia e Hitlerit do të rrënohet

Austri: Shtëpia e Hitlerit do të rrënohet

Nga Bota
Sobotka: Liberalizimi i vizave për Turqinë nuk hyn në fuqi më 1 korrik

Sobotka: Liberalizimi i vizave për Turqinë nuk hyn në fuqi më 1 korrik

Nga Bota
Ministri i brendshëm austriak: Vizat hiqen në fund të qershorit

Ministri i brendshëm austriak: Vizat hiqen në fund të qershorit

Kosovë