LAJMI I FUNDIT:

WhatsApp po merr përmirësime të mëdha

WhatsApp po merr përmirësime të mëdha

Blogu zyrtar i WhatsApp ka publikuar informacione rreth funksioneve të reja që vijnë së shpejti për përdoruesit e këtij shërbimi.

Reklama

Risitë më të rëndësishme u referohen përdoruesve që shpesh komunikojnë në grupe ose atyre që menaxhojnë grupe.

Kështu, ekziston një opsion që përmirëson privatësinë e përdoruesve brenda grupit, ndërsa administratorët kanë kontroll më të mirë të përdoruesve që hyjnë në grupet tashmë ekzistuese.

Kur një administrator ndan një lidhje ftese në grup ose siguron qasje publike në një grup, të gjitha kërkesat për qasje shfaqen në një vend, së bashku me kontrollet për të menaxhuar kërkesat.

Përveç kësaj, përdoruesit do të mund të gjejnë më lehtë grupet ku kanë miq ose përdorues të tjerë. Kërkimi kryhet duke përdorur emrin e kontaktit, pas së cilës shfaqen të gjitha grupet e përbashkëta.

WhatsApp thekson se opsionet e reja duhet të bëhen të disponueshme për përdoruesit në javët në vijim, sipas njoftimit të kompanisë. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Teknologji
GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

Teknologji
Android 14 mund të sjellë funksionin e shëndetit në telefona dhe tableta

Android 14 mund të sjellë funksionin e shëndetit në telefona dhe tableta

Teknologji
Kanadaja përballet me një kërcënim në rritje nga sulmet kibernetike, thotë ministrja e mbrojtjes

Kanadaja përballet me një kërcënim në rritje nga sulmet kibernetike, thotë ministrja e mbrojtjes

Teknologji
Një burrë në Kinë vodhi 570 mijë euro me ndihmën e Inteligjencës Artificiale

Një burrë në Kinë vodhi 570 mijë euro me ndihmën e Inteligjencës Artificiale

Teknologji
A mund të bëjë një robot punën tuaj?

A mund të bëjë një robot punën tuaj?

Hakim Kasami
Kalo në kategori