0Shares

Watfordi dhe Liverpooli kanë barazuar mes vete me rezultat 3-3 në ndeshjen hapëse të sezonit të ri 2017/18 të kampionatit anglez, Liga Premier.

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi vendasve të cilët e përfunduan me epërsi 2-1, por në të dytën arritën të kthehen mysafirët me dy gola duke kaluar në epërsi 3-2, para se Watford të barazoj në minutat shtesë për 3-3.

Liverpooli lëshon nga duart fitoren në fund, barazon në udhëtim te Watfordi në ndeshjen dramatike (Video) Liverpooli lëshon nga duart fitoren në fund, barazon në udhëtim te Watfordi në ndeshjen dramatike (Video)

Golat në këtë takim u shënuan nga Stefano Okaka (8’), Abdoulaye Doucoure (32’) dhe Miguel Britos (90+) për vendasit, ndërsa për Reds shënuan Sadio Mane (29’), Roberto Firmino (55’) dhe Mohamed Salah (57’).

Lojtari më i vlerësuar në këtë ndeshje ishte mesfushori Daucoure, i cili u notua me 81, ndërsa nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin vendas Heurelio Gomes që u vlerësua me vetëm 5.7. /Telegrafi/

Watford: 

Paraqitje pozitive patën edhe Okaka dhe Holebas

Liverpool: 

Te Reds dështuan Mignolet, Henderson e Wijnaldum

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)