Wanda Nara ka thënë se Mauro Icardi dhe Interi janë të dashuruar, duan të marrin kohë për të reflektuar dhe se ai humbi shiritin kapiteni, sepse klubi dëshironte ta shiste.

Icardi më në fund u largua nga Interi të hënën, duke iu bashkuar Paris Saint-Germain në huazim një-sezonal me mundësi blerje prej 70 milionë eurosh, por Wanda e bëri të qartë që sulmuesi ende kishte Nerazzurrët në mendimet e tij.

“Nuk është një divorc, Mauro dhe Interi janë si të dashuruarit që kërkojnë kohë për të reflektuar”, ka thënë fillimisht Wanda për Corriere della Sera.

Fjalët e para të Mauro Icardit si lojtar i PSG-së Fjalët e para të Mauro Icardit si lojtar i PSG-së

“Marrëdhëniet janë përkeqësuar për shkak të shumë keqkuptimeve, por dëshira e tij për të luajtur për Interin dhe dashurinë e tifozëve mbetet ende”.

Mauro Icardi dhe Wanda Nara (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

“Në një marrëdhënie të gjatë ka kriza. Në fund të fundit ne e lëmë njëri-tjetrin me një marrëdhënie që është përshkuar dhe pa asnjë tradhti”.

“Interit i duhej të shiste Icardi. Mauro kurrë nuk do ta linte klubin si kapiten. Ishte një strategji për ta shitur atë”.

Dy formacionet e mundshme të PSG-së me transferimet e fundit Dy formacionet e mundshme të PSG-së me transferimet e fundit

“Ata ia morën shiritin për ta shitur. Vitin e kaluar ai refuzoi të transferohej në një ekip tjetër”.

“Ai u përgjigj: Unë jam kapiteni dhe nuk largohem. Nga atje, marrëdhëniet u prishën dhe ata kishin ide të tjera”, përfundoi gruaja-agjente e Icardit. /Telegrafi/