LAJMI I FUNDIT:

Vrau luanin që po flinte, pamjet publikohen në internet – reagime të shumta në rrjetet sociale (Video)

Vrau luanin që po flinte, pamjet publikohen në internet – reagime të shumta në rrjetet sociale (Video)

Një video e publikuar në internet thuhet se tregon momentin kur një gjuetar gjuan dhe vret një luan që po flinte.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vidoja u publikua në Twitter të hënën, pa ndonjë detaj rreth gjuetarit apo vendit ku ndodhi incidenti.

Megjithatë, edhe pse nuk është e qartë se ku janë bërë pamjet, supozohet se udhëzuesi ka një theks të Afrikës së Jugut.

Si reagim, njerëzit në mediat sociale, ndër tjerash kanë bërë edhe thirrje që gjuetari të identifikohet.

Në shkallën e tanishme të gjuetisë së luanëve, kafshët madhështore mund të zhduken deri në vitin 2050, sipas Fondacionit Afrikan Wildlife. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut - gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut - gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

Turqia
Drama elektorale në Turqi: Ogan me Erdoganin, partia që e mbështeti atë i jep përkrahje Kilicdaroglut

Drama elektorale në Turqi: Ogan me Erdoganin, partia që e mbështeti atë i jep përkrahje Kilicdaroglut

Turqia
Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Evropa
Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Evropa
Trupat ukrainase luftojnë me ushtarët rusë në Bakhmut për kontrollin e qytetit

Trupat ukrainase luftojnë me ushtarët rusë në Bakhmut për kontrollin e qytetit

Evropa
Ukraina thotë se Rusia ka ngadalësuar sulmet në Bakhmut

Ukraina thotë se Rusia ka ngadalësuar sulmet në Bakhmut

Evropa
Kalo në kategori