Presidenti amerikan Donald Trump, ka votuar para kohe në Florida në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara.

“Sapo votova! Nderë i madh”, ka shkruar Trump në profilin e tij në Twittter, transmeton Telegrafi.

Kujtojmë që zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara mbahen më 3 nëntor.

Qytetarët kanë rastin të votojnë për demokratin Joe Biden dhe republikanin, presidentin aktual të SHBA-ve, Donald Trump. /Telegrafi/