LAJMI I FUNDIT:

Volkswagen konfirmon prodhimin e makinave të reja SUV, me forma shumë më të vogla (Foto)

Volkswagen konfirmon prodhimin e makinave të reja SUV, me forma shumë më të vogla (Foto)

Makinat do të quhen ”Volks-SUV”, janë më të vogla se Tiguan dhe u dedikohen njerëzve

Reklama

Derisa tërë prodhuesit e veturave, bënë ndryshime dhe përshtatën dizajnet për makina të vogla SUV, Volkswagen befasoi duke lansuar T-Roc dhe Tiguanin e ri, pa plotësuar kërkesat e tregut, transmeton Telegrafi.

Por, gjatë një aktiviteti gjatë javës së kaluar, Herbert Diess që është njëri prej drejtuesve në VW, ka thënë se do të lansohet një SUV i ri, shumë më i vogël se Tiguan. “Kjo veturë do të ndërtohet në Portugali dhe do të transportohet fillimisht në Meksikë. E kemi quajtur ‘Volks-SUV’, që nënkupton se është e dedikuar për njerëzit” ka thënë Diess.

Sipas tij, do të lansohet fillimisht në Shtetet e Bashkuara, pastaj në Argjentinë dhe Rusi, ndërsa deri më 2020 do të jetë prezent në tërë botën. Thuhet se prodhimi do të fillojë gjatë muajit gusht, ndërsa nuk dihet se kur do të prezantohet. Sipas zyrtarit të Volkswagen, kjo makinë pritet të shitet nga 400 mijë njësi në vit. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Kjo është vetura që kushton 100 milionë dollarë dhe vetëm një njeri në botë posedon të drejtën për ta vozitur

Kjo është vetura që kushton 100 milionë dollarë dhe vetëm një njeri në botë posedon të drejtën për ta vozitur

Auto
MrBeast teston veturën që supozohet të jetë

MrBeast teston veturën që supozohet të jetë "makina më e sigurt në planet" - a i mbijeton shpërthimit?

Auto
Një shofer kamioni amerikan bën një gabim multi milionësh, godet urën teksa si ngarkesë kishte një helikopter

Një shofer kamioni amerikan bën një gabim multi milionësh, godet urën teksa si ngarkesë kishte një helikopter

Auto
Si “i disiplinon” shoferët arrogantë Danimarka

Si “i disiplinon” shoferët arrogantë Danimarka

Auto
Nissan tani e tutje do të lansojë vetëm vetura elektrike në Evropë

Nissan tani e tutje do të lansojë vetëm vetura elektrike në Evropë

Auto
Audi Q4 e-tron me përditësimin e ri merr më shumë rreze, më shumë fuqi dhe karikim më të shpejtë

Audi Q4 e-tron me përditësimin e ri merr më shumë rreze, më shumë fuqi dhe karikim më të shpejtë

Modelet e Reja
Kalo në kategori