Një rast vjedhje ka ndodhur ditë më parë në Klinë, ndërkaq policia ka arritur të arrestoj të dyshuarit.

Sipas raportit të policisë thuhet se janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovar (dy të mitur), pasi që tre prej tyre ditë më parë, kishin vjedhur tetë keca dhe tri dele, nga dy viktimat meshkuj kosovarë, ndërsa i dyshuari tjetër kishte blerë kecat dhe delet e vjedhura.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /Telegrafi/