Vllaznia mposhtet nga Real Madridi, pjesa e dytë vendimtare në këtë përballje

Femrat e Vllaznisë së Shkodrës kanë pësuar humbje nga Real Madridi me rezultat 2-0 në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Vashat shkodrane u mbajtën shumë mirë në pjesën e parë edhe pse madrienet kishin më shumë raste.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 54-të, kur Esther Gonzalez Rodriguez, pasi bëri disa lëvizje të bukura në zonë shënoi për 1-0.

Në minutën e 76-të, Real Madridi fitoi penallti, pasi një lojtare e tyre u pengua në zonë.

Olga Garcia Carmona gjuajti nga pika e bardhë për të shënuar për 2-0.

Deri në fund më gola nuk kishte dhe Real Madridi mori tri pikët e para në grup, ndërsa Vllaznia mbetet pa pikë.

Vllazni shkroi historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në histori deri në këtë nivel, ku përveç Real Madridi në grup janë edhe Chelsea dhe PSG./Telegrafi/

Njihuni me bukuroshet shqiptare që morën vëmendjen e të gjithëve në Allianz Arena

Hazard më në fund i kundërpërgjigjet Kroosit për deklaratën goditëse rreth formës së belgut te Real Madridi

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

Zbulohen fjalët që Bellingham ia tha Kanes kur po bëhej gati ta gjuante penalltinë

Michail Antonio zbulon fjalët që bankina e West Hamit i dëgjoi nga Klopp në drejtim të Salah