Në Gjenevë të Zvicrës, janë mbledhur brendet më të mira të veturave, për të sjellur modelet e tyre të reja.

Bentley te McLaren, Ferrari, Pagani, Lamborghini, Porsche… kanë sjell para publikut krijimet e tyre të fundit, transmeton Telegrafi.

Gjatë ditëve në vazhdim, pritet të shfaqen edhe modelet e reja nga Range Rover, Mercedes-Benz, Lexus dhe BMW.

Të interesuarit nga vende të ndryshme po marrin pjesën në edicionin e sivjetmë të Geneva Motor Show, që do të zhvillohet deri më 19 mars.

Në fotografitë e mëposhtme, mund t’i shihni disa nga modelet më të mahnitshme që janë paraqitur deri më tani. /Telegrafi/