Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 13:00 në rrugën Prishtinë-Podujevë, ku ka pasur të lënduar.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se në këtë aksident kanë qenë të përfshirë, një  këmbësore dhe një automjet.

Si pasojë e aksidentit lëndime  trupore ka pësuar këmbësorja,  e cila është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që ngasësi i i automjetit është shoqëruar në stacion policor.

Me rastin po merret njësiti i trafikut. /Telegrafi/