Një aksident ka ndodhur dje rreth orës 17:30 në komunën e Rahovecit.

Sipas policisë i dyshuari mashkull kosovar duke drejtuar veturën e tij, dyshohet nga pakujdesia ka goditë këmbësoren femër kosovare.

Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në repartin Ortopedik.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt. /Telegrafi/