LAJMI I FUNDIT:

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij
Reklama

Manchester United ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Djajtë e Kuq janë mposhtur 2-3 nga Galatasaray në Old Traford, një humbje që ia minimizon gjasat atyre për të kaluar grupin.


Rasmus Hojlund ishte ylli i vetëm që shkëlqeu te United, me sulmuesin danez që realizoi dy gola.

Megjithatë Hojlund ka goditur bashkëlojtarët e tij për pësimin e lehtë të golave në këtë sfidë.

“Duhet të kuptojmë se nuk mund të pranojmë gola menjëherë pasi të shënojmë”, tha Hojlund pas ndeshjes.

“Ne kemi pasur disa ndeshje tani ku kjo ka ndodhur. Është një periudhë e vështirë, por ne duhet të qëndrojmë së bashku, vetëm kështu do të dalim nga kjo situatë”.

Sulmuesi danez foli edhe për dy golat e shënuar në përballjen ndaj Galatasarayt, duke thënë se është i lumtur.

Galatasaray thellon krizën e Manchester United, korrin fitore të madhe në “Old Trafford”
Lexo po ashtu Galatasaray thellon krizën e Manchester United, korrin fitore të madhe në “Old Trafford”

“Ndihem i lumtur dhe i pakënaqur në të njëjtën kohë. Nuk ka të bëjë me mua, ka të bëjë me marrjen e tre pikëve dhe për momentin ne nuk jemi mjaftueshëm të mirë”.

Hojlund ishte i vetmi dritë shkëlqyese e humbjes 3-2 ndaj Galatasaray , pasi ai shënoi një dygolësh mahnitës, për kënaqësinë e Old Trafford.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Romak Zeqiri
Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Premier League
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Premier League
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kalo në kategori