0Shares

Shumica e veturave të prodhuesit italian Ferrari kanë ngjyrë të kuqe, duke mos munguar as nuancat e zakonshme të saj të cilat kërkohen nga blerësi.

Derisa është ndaluar rreptësishtë përdorimi i ngjyrës rozë, deri tash është lejuar vetëm një makinë të jetë portokalli, transmeton Telegrafi.

Hapet panairi i automjeteve të reja “Prishtina International Autoshow” (Foto/Video) Hapet panairi i automjeteve të reja “Prishtina International Autoshow” (Foto/Video)

Zyrtarët e kompanisë u pajtuan që veç ky Enco – i prodhuar më 2003 – të jetë në këtë formë, por që kjo të mos përsëritet më.

Duke pasë parasysh veçantinë dhe faktin që është shumë i ruajtur dhe në gjendje të mirë, vetura është nxjerr në shitje për 3.7 milionë dollarë. Me 6.0-litra V12 që arrin 660 kuajfuqi, ky Ferrari do të jetë shumë i kërkuar nga koleksionistët. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)